Stomatologia zachowawcza

  • „Wiercenie” piaskiem – jest to alternatywa dla tradycyjnego wiertła. Wiercenie jest pozbawione zbędnego hałasu i wibracji. Leczenie jest mniej inwazyjne w stosunku do tradycyjnego. Wiercenie piaskiem można zastosować przy leczeniu próchnicy, przy takim typie leczenia zbędne jest znieczulenie, ząb jest mniej zniszczony oraz wypełnienie lepiej się trzyma.

  • Leczenie lampą Fotosan – leczenie lampą Fotosan jest natychmiastowe. Lampę można wykorzystać przy kuracji wszelkich zmian w jamie ustnej, takich jak: afty, opryszczki, choroby przyzębia, choroby języka, suchy zębodół, dezynfekcja kieszeni przyzębnych i inne.

  • Leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym – podczas leczenia zębów używamy różnych sposobów znieczulenia – wtedy, gdy jest konieczne oraz na życzenie pacjenta.

  • Wypełnienia światło i chemoutwardzalne – stosujemy dwie metody wypełnienia zębów, wybór zależy od sytuacji i po wcześniejszym uzgodnieniu z pacjentem.Do wypełnień światłoutwardzalnych używamy nowoczesnej lampy – wystarczą 1-3 sekundy, aby utwardzić wypełnienie, co wpływa na komfort pacjenta.

  • Leczenie kanałowe – stosowane w wypadku stanu zapalnego miazgi zęba. Usuwana jest miazga, w miejsce której wprowadzane jest wypełnienie (gutaperka, materiały bioceramiczne). Jesteśmy specjalistami od metody kondensacji bocznej.

  • Fluoryzacja przeciwpróchnicza – fluoryzacja stosowana jest w profilaktyce leczenia próchnicy, jej celem jest przeciwdziałanie próchnicy i ochrona zębów.

  • Odbudowa złamanych i zniszczonych koron zębów – odbudowujemy zniszczone zęby za pomocą kompozytów: metoda bezpośrednia (w ustach pacjenta) oraz pośrednia (na modelu, wykonywana przez technika). Odbudowę koron wykonuje się w wypadku: mocnego zniszczenia zęba lub obciążenia zęba.

  • Zdjęcia zębów RTG punktowe – na miejscu wykonujemy punktowe zdjęcia RTG zębów (przy pomocy radiowizjografu), które pomagają nam ocenić stan zęba i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Zdjęcie jest od razu widoczne na ekranie urządzenia – nie trzeba czekać na jego wywołanie, co znacząco skraca czas wizyty.